Гејтс прими втора доза на вакцина и откри дали ќе продолжи да носи маска

Дали масовната вакцинација навистина ќе ги врати нашите животи во нормала или сепак ќе мора да носиме маски и да држиме дистанца некое време? Одговорот на ова ...
| | веќе видена | слични

Околу 60 проценти од Американците ја поддржуваат работата на американскиот претседател Џо Бајден, а уште поголем процент од нив, дури 70 отсто, го поддржуваат ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски епидемиолог д-р Ентони Фаучи зборуваше за единственото сценарио кога е безбедно да се тргне маската во општеството за време на пандемија. ...
| | веќе видена | слични

Бил Гејтс ја прими втора доза на вакцина против коронавирусот пред една недела, потврди тој за време на интервју на социјалната мрежа Клабхаус во средата. Но, ...
| | веќе видена | слични

„Се е во ред! Без никакви несакани ефекти! Благодарност до сите прекрасни луѓе кои ја овозможија вакцинацијата со Модерна против Ковид 19! Јас сепак ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Гејтс вели дека маските не претставуваат некоја „страшна работа“, па и покрај фактот што постои вакцината, истите ќе продолжиме да ги носиме и цела наредна ...
| | веќе видена | слични

Американскиот милијардер Бил Гејтс ја прими втората доза на вакцина против ковид-19, па рече дека, иако бил вакциниран, ќе продолжи да ги почитува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гејтс прими втора доза на вакцина и откри дали ќе продолжи да носи маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: