Вучиќ за ковид-пасошите: Кои сте вие ​​да го ограничите движењето на некој што не сака да се вакцинира?


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека е шокиран од идејата на европските лидери за воведување на ковид-пасоши во Европа и дека е ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната седница на Советот за безбедност, претседателот на Србија Александар Вучиќ, зборуваше и за состојбата со коронавирусот, вакцинацијата, но и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ објави дека покрај вакцини набавуваат и два лека кои помагаат во лечењето од корона.Станува збор за лекови кои во ...
| | веќе видена | слични

Александар Вучиќ, претседателот на Србија, денеска изјави дека земјата набавува и два лека кои помагаат од лечењето од коронавирус. Лековите ги имале набавено ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, денеска посочи дека сите се заинтересирани за кинеската вакцина, но дека Србија не може да ги извезува, јави ...
| | веќе видена | слични

Веднаш почнавме да набавуваме билатерално со Американците. Го “бркав” Борис Џонсон, разговарав со него да ја набавиме “АстраЗенека”, разговарав со Владимир ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во опширно интервју за босанската ТВ Фејс порачува дека е неопходна соработка во регионот, бидејќи тоа е единствениот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера дал опширно интервју за босанската "ТВ Фејс". Тој меѓу другото, порачал дека е неопходна соработка во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 108 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ за ковид-пасошите: Кои сте вие ​​да го ограничите движењето на некој што не сака да се вакцинира?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: