Kога ќе стигнат кинеските вакцини во земјава?


Руската вакцина е првата регистрирана вакцина во светот и е апсолутно безбедна, дециден е рускиот амбасадор во земјава н.е. Сергеј Баздникин. Ова тој го изјави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во упатството на „Спутник В“ има препорака за претпазливост само кај трудници и доилки. Не е наведена никаква друга контраиндикација, рече денеска министерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Амбасадорот на Руската Федерација во земјава Сергеј Баздникин нема да се вакцинира со вакцина од првата пратка „Спутник В“ што денеска пристигна на Скопскиот ...
| | веќе видена | слични

Триилјадите дози на вакцини од руската Спутник V против Ковид-19 ќе бидат наменети за 3.000 граѓани, а според планот за имунизација после здравствените ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче заедно со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин на Меѓународниот аеродром „Скопје“ ја пречекаа пратката вакцини „Спутник В“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пристигна првата пратка на руската вакцина „Спутник В“ во нашата земја. Ова е прва количина од 3000 дози, со тоа што ќе се обезбеди континуитет на процесот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kога ќе стигнат кинеските вакцини во земјава?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: