Алијансата за Албанците и Алтернатива бараат итна оставка на Спасовски

Алијансата за Албанците и Алтернатива, ја обвинуваат Владата за предизвикување на насилството на протестот кој се одржа вчера за случајот Монструм. Според нив, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 06.03.2021 во 21.35 часот полициски службеници од Полициска станица Гостивар во содејство со Државен пазарен инспекторат при извршена контрола на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При контрола на угостителски објект во Гостивар, синоќа во 21.35 часот, било забележано дека објектот работел по дозволеното работно време и во него имало ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Полициски службеници синоќа при вршење контрола во чајџилница, затекнале дека објектот работи по дозволеното работно време и дека внатре има околу 20 лица. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Два угостителски објекти од Куманово не ги почитувале здравствените протоколи, соопшти денеска СВР Куманово. Синоќа во 22:30 часот полициски службеници од СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во чајџилница, при што е констатирано дека објектот работел надвор од дозволеното време и во него биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 347 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 337 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги информираат новинарите и медиумските ...
сите 374 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Верица Белловска од Берово е 20-годишната почината девојка за која нејзиното семејство се согласи да ги донира органите за повеќе пациенти кои имаат потреба од ...
сите 107 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека разговарал Јанша кој му потврдил дека тој нема никаков нон пејпер и дека за такво нешто треба да ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијансата за Албанците и Алтернатива бараат итна оставка на Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: