Опозицијата обвинува за вратен аванс од кинеската компанија, власта нема конкретен термин за доаѓањето на вакцините


ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во земјава денеска со специјален транспорт преку компанијата „ДХЛ“ треба да стигне првата пратка вакцини против КОВИД-19, кои Министерството за здравство ги ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и инистерот Венко Филипче, честопати изјавуваа дека „нам како земја ни личи“ да земаме „потврдени вакцини од запад“, но до денеска не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вакцините ќе ги пречекаат министерот за здравство Венко Филипче и амбасадорот на Руската Федерација во земјава Сергеј Баздникин на меѓународниот аеродром во ...
| | веќе видена | слични

Денеска ќе пристигне пратката од руската вакцина „Спутник V“. Вакцините ќе ги пречекаат министерот за здравство, Венко Филипче и амбасадорот на Русија во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство д-р Венко Филипче и амбасадорот на Руската Федерација во Северна Република Македонија, н.е.Сергеј Баздникин, денеска на меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Имунизацијата со руската вакцина „Спутник В“ која во нашата земја треба да пристигне утре, се очекува да започне в среда, рече денеска министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата обвинува за вратен аванс од кинеската компанија, власта нема конкретен термин за доаѓањето на вакцините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: