Филипче апелира матичните лекари да ги пријавуваат хронично болните за вакцинирање


Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 17.000 медицински лица починале ширум светот од КОВИД-19 во изминатата година. Ова се наведува во анализата на Амнести Интернешнл, Меѓународната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние од медицинскиот дел на Кризниот штаб не сме задоволни од ова ниво на мерки, побаравме далеку построги мерки за подолг период, бидејќи беа потребни најмалку ...
| | веќе видена | слични

Србија и овој викенд се одлучи за построги антиковид мерки. Во 12 часот се затвори речиси се низ земјата, освен аптеките, продавниците за храна, приватните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од денес напладне во 12 часот до понеделник во 6 часот наутро во Србија ќе се применуваат нови мерки на Кризниот штаб според кои ќе бидат затворени сите ...
| | веќе видена | слични

Кафулињата, рестораните, книжарниците, бутиците, трговските центри, теретаните и цвеќарниците во Србија се затворени од денеска напладне, па сè до понеделник ...
| | веќе видена | слични

Владата на Србија, на предлог на Кризниот штаб за заштита на здравјето на населението од инфективната болест Ковид-19, денес донесе нови мерки за борба против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 729 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 547 | | | веќе видена

На денешната седница на Собранието на Република Македонија во однос на националната стратегија за спречување на корупцијата се обрати и пратеникот од редовите ...
сите 104 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 100 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 179 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче апелира матичните лекари да ги пријавуваат хронично болните за вакцинирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: