Османи: Продолжува усoгласувањето на акцискиот план со Бугарија


2 копии

РС Македонија не може да го реши проблемот со Бугарија ако не прифати европски вредности. Ако некое општество сè уште не е подготвено да ги прифати европските ...
| | веќе видена | слични

Францускиот Амбасадор Сирил Баумгартнер во интервју за Слободен печат говори за перспективите на Македонија на патот кон ЕУ, разбивајќи ги стекнатите ...
| | веќе видена | слични

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија е граѓанска држава и нашиот Устав ги гарантира правата на сите граѓани без оглед на нивната етничка припадност. Државата ги штити ...
| | веќе видена | слични

П: Македонија на патот кон членството во ЕУ, формално и неформално, е закочена трипати. Еднаш од Грција, сега од Бугарија, а пред тоа од Франција. Со тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Продолжува усoгласувањето на акцискиот план со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: