Груби, Димитров и Царовска станаа дел од Советот за рамномерен регионален развој

Конституиран е новиот состав на Советот за Рамномерен регионален развој и усвоена е програмата за 2021 година во вредност од 440 милиoни денари. Овие одлуки се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската банка одобри дополнителни 37 милиони евра на средствата прераспределени од Проектот за поврзаност преку локални патишта во мај 2020 година за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за локална самоуправа и Бирото за регионален развој денеска потпишаа Меморандум за соработка со Програмата за развој на ОН (УНДП) за ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението од Канцеларијата на Светската банка во земјава наведуваат дека со ова финансирање ќе се поддржи рехабилитација на патиштата и други слични ...
| | веќе видена | слични

За спроведување на проетот Владата и УНДП обезбедија по 350.000 долари. Целта на проектот, што се спроведува од јануари 2020 година, до април 2022 година, е да ...
| | веќе видена | слични

Подобрените локални патишта и подобриот пристап до пазарите и услугите ќе помогнат во зајакнување на егзистенцијата ширум Северна Македонија, по денешното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Програмата за развор на ОН (УНДП) и Бирото за регионален развој при Министерството за локална самоуправа денеска ќе потпишат Договор за соработка во рамките на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата денеска ќе ја одржи редовната 50-та седница, на која на предлог на канцеларијата на премиерот ќе биде разгледан Извештајот за процесот на пилотирање на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

ДРАГИ РАШКОВСКИ ДОБИ КУЌЕН ПРИТВОР Обвинителството ќе се жали на одлуката на судот да му биде одреден куќен, наместо ефективен притвор на eкс генералниот ...
сите 333 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

И последното што сакам да го искоментирам е состојбата со криминалот во градот. Јавна тајна во градот и не само во Прилеп туку и во секој урбан центар во ...
сите 226 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 240 | | | веќе видена

38-годишен измамник од тетовското село Желино успеал да одземе автомобил за кој требало да изврши градежни работи, без да ги изврши работите. Вработена во ...
сите 433 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби, Димитров и Царовска станаа дел од Советот за рамномерен регионален развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: