Ковид-19 го намали процентот на наплата на извршителите

5 копии

Ковид кризата не само што го измени темпото на живеење кај луѓето, туку удри и по економијата. Со цел да се помогне на оние кои беа најпогодени од пандемијата, ...
| | веќе видена | слични

Здравјето е состојба на целосна физичка, ментална и социјална благосостојба, а не само отсуство на болест и исцрпеност. Без ментално здравје, воопшто нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните најмногу барале бесплатна правна помош за правни постапки за развод на брак, имотно правни работи, алиментација, надомест на штета, заштита на деца и ...
| | веќе видена | слични

СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА ДОВЕРБА НА ВЛАДА Со 62 гласа „за“ и ниту еден против и без воздржани, Собранието денеска изгласа доверба на Владата. Премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Правниот тим на Левица е во завршна фаза со подготовката на предлог-законот за намалување на патните трошоци на пратениците, објави денеска лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Аргументот дека називите на фирмите и излозите на спортските обложувалници и автомат клубовите ги привлекуваат малолетниците и наводно им создаваат навика за ...
| | веќе видена | слични

Има едни жени кои се борат како лавици, има едни жени кои се борат со животната сага, има едни жени кои сами се борат и од ништо-нешто да створат. Оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

По Трајче Заев, кој се огласи преку фејсбук дури од Дубаи за да демантра дека возачот и комбето со запленетата дрога се на негова фирма, се огласи и СДСМ. Тие ...
сите 196 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот ...
сите 478 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Потпрестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил побара оставка од Заев и Филипче и објави видео на кое се гледа дека тие денеска ...
сите 227 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 463 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19 го намали процентот на наплата на извршителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: