Фаучи: Конечно ќе можам да ја гушнам ќерка ми по една година


6 копии

Околу 60 проценти од Американците ја поддржуваат работата на американскиот претседател Џо Бајден, а уште поголем процент од нив, дури 70 отсто, го поддржуваат ...
| | веќе видена | слични

Водечкиот американски епидемиолог д-р Ентони Фаучи зборуваше за единственото сценарио кога е безбедно да се тргне маската во општеството за време на пандемија. ...
| | веќе видена | слични

По mRNA вакцините од „Фајзер“ и „Модерна“, американските регулатори минатата недела одобрија употреба на аденовирусна вакцина на компанијата „Џонсон и Џонсон“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Американскиот претседател, Џо Бајден, денеска изјави дека до крајот на мај во САД ќе пристигнат доволно вакцини за да се вакцинира сета возрасна популација. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 492 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 235 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 139 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фаучи: Конечно ќе можам да ја гушнам ќерка ми по една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: