Нема скриена агенда во пописот, не е доцна сите партии да се вклучат во неговото спроведување, вели Маричиќ


Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните не веруваат во пописот, и ако е политичка операција, ако има пазар, зошто да ги пуштам луѓето да ми влезат дома „Гледам дека постои сила волја кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Јовановски од Стопанска комора на Македонија во своето гостување „Топ Тема“ зборуваше за економската состојба во државата и посочи дека оваа година нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Процедурата за именување амбасадор, за добивање на агреман итн. е тајна во основа, одлуката се донесува на затворена седница на Влада, никој за тоа во принцип ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Бранко Героски, во емисијата „Само интервју“ ја искоментира денешната објавата дека професорот Љубомир Фрчкоски нема да биде амбасадор во Вашингтон. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека власта предводена од премиерот Зоран Заев игра византиски игри во Собранието на Македонија, а земјата нема се уште ниту една вакцина набавено, околу 25 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема скриена агенда во пописот, не е доцна сите партии да се вклучат во неговото спроведување, вели Маричиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: