Не е постигнат напредок за учебниците по историја, за Гоце Делчев прашањето не било отворено

2 копии

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
| | веќе видена | слични

Транспарентноста е придобивка од демократијата, но кога при чувствителни прашања треба да се внимава, коментира комуникологот Бојан Кордалов во кус разговор за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Продолжува комуникацијата со Бугарија на политичко ниво, меѓутоа се разбира и работата на Комисијата за историски и образовни прашања. Но, не секогаш на секоја ...
| | веќе видена | слични

На состанокот со бугарската колешка Захариева пред два дена во Софија вели Османи имале долг и конструктивен разговор со фокус на секторската соработка. ...
| | веќе видена | слични

„Немавме разговор со Захариева за графата „Бугари“ во пописот, вклучително и прашањето за пасошите“, изјави министерот Бујар Османи на денешната ...
| | веќе видена | слични

По неуспешната 12. средба на Мешовитата комисија за историски и образовни прашања, нејзиниот копретседател од бугарска страна Ангел Димитров се пожали дека со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Познато е името на бегалецот кој е осомничен дека изработувал лажни пасоши за познати меѓународни криминалци. Станува збор за Раиф Мифтари, кој има 39 години. ...
сите 464 | | | веќе видена

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 95 | | | веќе видена

Згрутчувањето на крвта е редок, но несакан ефект на вакцината на „АстраЗенека“ што предизвика најмногу контроверзи во светски рамки. Дури и Европската агенција ...
сите 560 | | | веќе видена

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не е постигнат напредок за учебниците по историја, за Гоце Делчев прашањето не било отворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: