СЗО: Во изминатите 24 часа со коронавирусот се заразиле 427.000 луѓе во светот

Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа повеќе од 427.000 луѓе во светот се разболеле од Ковид-19, со што бројот на ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии

Најмалку 2.531.448 луѓе починаа во светот од коронавирусот до денес, над 114.050.170 се заразени, покажуваат најновите податоци собрани од агенцијата Франс ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Повеќе од 420.000 нови случаи на коронавирус се потврдени ширум светот во изминатите 24 часа, со што вкупниот број на инфекции достигна 113,07 милиони, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 263 | | | веќе видена

Пратеничлата група на ВМРО – ДПМНЕ преку својот координатор Никола Мицевски најави дека ќе ги повлече амандманите поднесени за Законот за државјанство поднесен ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 101 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 103 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Во изминатите 24 часа со коронавирусот се заразиле 427.000 луѓе во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: