Светските воени трошоци соборија нов рекорд во 2020-та

Најголемиот кинески производител на чипови, SMIC, купи опрема за производство од ASML, со седиште во Холандија, за 1,2 милијарди долари, откако САД препорачаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!Доколку имаше ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светските воени трошоци соборија нов рекорд во 2020-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: