Федерер најави: Одбројувањето до Доха започна


3 копии

Новак Ѓоковиќ го откри најтешкиот момент во кариерата, а станува збор за поразот од Јирген Мелцер во четвртфиналето на Ролан Гарос 2010 година. Ѓоковиќ тогаш ...
| | веќе видена | слични

На тој подкаст, тој зборувал за својата кариера и го допре моментот за кој сè уште смета дека му бил најтежок во неговата кариера, без оглед што се случил пред ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ го откри најтешкиот момент во кариерата. Се работи за поразот од Јирген Мелцер пред 11 години во четвртфиналето на Роланд Гарос, за кој смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

'' Зошто сакаме некого? Или да ја намалиме приказната, зошто сакаме еден спортист повеќе од друг? Се изнервиравте кога слушнавте дека Новак Ѓоковиќ го освои ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал даде ексклузивно интервју за бразилскиот магазин „Вежа“, во кое имаше и провокативно прашање за Новак Ѓоковиќ. Новинарот го праша Надал како го ...
| | веќе видена | слични

Шпанецот Рафаел Надал не сакаше да одговори на прашањето на новинарите во врска со ситуацијата во која се најде Новак Ѓоковиќ по Адрија Тур, потенцирајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ минатото лето организираше егзибициски турнири, преку кои сакаше да им помогне на тенисерите во регионот, но Адрија тур беше прекинат откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер најави: Одбројувањето до Доха започна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: