Брнабиќ: Луѓето се опуштија и мислат дека е готово, апелираме до сите да станат сериозни


Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од денес напладне во 12 часот до понеделник во 6 часот наутро во Србија ќе се применуваат нови мерки на Кризниот штаб според кои ќе бидат затворени сите ...
| | веќе видена | слични

Кафулињата, рестораните, книжарниците, бутиците, трговските центри, теретаните и цвеќарниците во Србија се затворени од денеска напладне, па сè до понеделник ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог д-р Предраг Кон вели дека колективниот имунитет се создава само ако 80 проценти од населението се вакцинира, што во случајот на Србија е ...
| | веќе видена | слични

Владата на Србија, на предлог на Кризниот штаб за заштита на здравјето на населението од инфективната болест Ковид-19, денес донесе нови мерки за борба против ...
| | веќе видена | слични

Во Србија од сабота во 12 часот до понеделник во 6 часот ќе работат само продавниците за храна, лекови и гориво, реши на денешната седница Кризниот штаб за ...
| | веќе видена | слични

Заврши седницата на Кризниот штаб во Србија на која беше анализирана моменталната епидемиолошка состојба. Одлучено е да има затворање од сабота во 12 часот, ...
| | веќе видена | слични

Српскиот Кризен штаб соопшти дека како одговор на влошената епидемиолошка ситуација во земјата и зголемениот број на новозаразени и починати од Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брнабиќ: Луѓето се опуштија и мислат дека е готово, апелираме до сите да станат сериозни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: