Една година по првиот регистриран случај на Корона во Македонија


Само еден интернист и доктор по општа пракса во моментов ги лекуваат болните од Ковид-19 во Неготино, општина која што во последниов период секојдневно се ...
| | веќе видена | слични

Пратката од руската вакцина „Спутник V “ пристигнува утре попладне. Според најавата која ја испрати Министерството за здравство, таа треба да пристигне околу ...
| | веќе видена | слични

Општина Неготино за заштита од ширење на ковид заразата, донесе сет мерки на вонредната седница на Советот на општината. Донесена е одлука за забрана на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Нарачани последни – а ќе стигнат први. 3000 вакцини од „Спутник V“, како што веќе беше најавено, утре ќе пристигнат на скопскиот аеродром. Скромната пратка е ...
| | веќе видена | слични

Од утре во прилепската Општа болница се отвора уште еден ковид центар-Одделението за гинекологија.. Сега во Инфективното,Интерното и Одделението за уво нос и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 492 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 28 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 356 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 427 | | | веќе видена

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, се закани со тужби доколку на утрешната седница во Собранието пратеници на СДСМ излезат од изолација и дојдат со ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.988 тестирања, а регистрирани се 824 нови случаи на ковид-19. Пријавени се вкупно 31 починато лице и регистрирани се 682 ...
сите 511 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една година по првиот регистриран случај на Корона во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: