Британскиот сој на корона брзо се шири во државата, Заев игра „руски рулет” со пописот


Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Кафулињата, рестораните, книжарниците, бутиците, трговските центри, теретаните и цвеќарниците во Србија се затворени од денеска напладне, па сè до понеделник ...
| | веќе видена | слични

Засега нема потреба од воведување нови мерки, но на почетокот од следната недела ќе се донесе и дефинитивен став по тоа прашање, рече министерот за здравство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска министерот за здравство Венко Филипче, зборуваше за воведувањето на дополнителни рестриктивни мерки во државава, па изјави дека засега нема потреба од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По растот на бројот на новозаразени последниве денови, неколку општини, како Неготино и Гевгелија побараа воведување полициски час на нивната териториија за да ...
| | веќе видена | слични

Како што истакна Филипче, ситуацијата се следи, моментно болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети. Досега се одржани повеќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека зголемениот број на нови случаи на ковид 19 се должи на британскиот сој. -Во моментов ги анализираме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!Доколку имаше ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британскиот сој на корона брзо се шири во државата, Заев игра „руски рулет” со пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: