Потпишан договор за руската вакцина, „Фајзер“ и „Синофарм“ ќе доцнат неколку дена


Сто илјади дози од „Спутник“ треба да стигнат во земјава. Потпишан договор за руската вакцина - објави министерот за здравство Филипче. Американски „Фајзер“ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалицијата Алтернатива – Алијанса на Албанците ја обвини Владата дека е неспособна да им обезбеди вакцини на граѓаните. „Деновиве, кога сите земји во регионот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека веројатно во среда ќе почне вакцинацијата, а утре на Скопскиот аеродром околу 14 часот треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според Филипче, од кинеската вакцина се очекуваат 200.000 дози од кои одредена количина може да дојде за кратко време, но се уште нема потврда кога. Од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Македонија се умира како никогаш, никогаш до сега. Три илјади и сто граѓани на Македонија со своите животи ја платија неспособноста на Владата на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ ги обвини премиерот Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче, за фијаско со набавката на вакцини и побара оставка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцинацијата додека во регионот се одвива без проблеми од декември месец, Македонија се уште нема добиено посериозна бројка на вакцини кои би помогнале на ...
| | веќе видена | слични

Согласно најавите коишто ги имаме денеска во разговорите со претставници и на Руската амбасада и на компанијата, најавата е дека руската вакцина Спутник ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ има нов продолжеток. Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети на лица членови од српската ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Нови 1.092 случаи на корона и 32 починати лица, 32 семејства завиени во црно. Филипче и Заев рушат црни биланси. Македонија со Филипче и Заев, се искачи високо ...
сите 249 | | | веќе видена

Јавна тајна е дека командирот на полициската станица Прилеп, Кире Спиркоски кој е уапсен за трговија на дрога е еден од најблиските соработници на министерот ...
сите 564 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишан договор за руската вакцина, „Фајзер“ и „Синофарм“ ќе доцнат неколку дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: