Нови 554 случаи со коронавирус, оздравени 210, починати осум пациенти

Вчера повторна згасна млад живот како последица на короната. Почина пациент од Скопје на возраст од само 39 години. Засега нема информации дали имал претходни ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа од Ковид 19 починати се 11 лица од кои 5 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во последните 24 часа се направени 3.519 тестирања, а регистрирани се 843 нови случаи со КОВИД-19. Починати се 11 лица, а оздравени се 333 пациенти. Како што ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 106.110, бројката на оздравени пациенти е 94.275, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 291 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 438 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 383 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена

Пациентот кој денеска го прими срцето од донор е на возраст од 22 години и има сериозно заболување кое го оштетува срцето, соопштија од Министерството за ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 554 случаи со коронавирус, оздравени 210, починати осум пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: