Имунизирани триесет здравствени работници од штипската болница


Од Дебар до Битола со полн капацитет охридската болница опслужува пациенти.На снимања,прегледи, анализи, операции доаѓаат граѓани од целиот регион. ...
| | веќе видена | слични

Раздвижено е пред штипската Клиничка болница. Иако короната се уште тропа на врата, отворени се сите одделенија. Вообичаено најголем метеж има на приемно. Не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Јавната здравствена установа – Здравствен дом Струга само 8 здравствени работници од итната медицинска помош се вакцинирале против ковид-19. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Во струшката болница за дијализа згрижен пациент со корона вирус кој се вратил од Занзибар. Во специјалната болница за нефрологија во Стуга хоспитализиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Општата болница со проширена дејност во Дебар почна изградбата на централен систем за кислородна подршка, во делот кај Интерното одделение, кое работи како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имунизирани триесет здравствени работници од штипската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: