На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 675 пациенти

6 копии

Британскиот сој на коронавирусот повторно ги принуди здравствените власти да ја отворат модуларната болница до Инфективната клиника како што тоа беше случај за ...
| | веќе видена | слични

Новиот бран на коронавирусот ги полни болничките капацитети. Драстичниот број на новозаболени од Ковид-19, повторно ја отвори модуларната болница кај ...
| | веќе видена | слични

Два месеци подоцна, состојбата повторно променета. Повеќе од 300 пациенти со компликации од коронавирусот се лекуваат на инфективните одделенија во главниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Вкупно 763 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во земјава. Од нив 306 лица се лекуваат на инфективните оддели во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 763 и ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 306 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало 11 ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 25 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 297 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 186 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 265 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 675 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: