Мијалков во „Шутка“


Наместо 12, екс шефот на тајната полиција, Сашо Мијалков, ќе има реална казна затвор од 24 години. ТВ 24 пишува дека д елото „примање награда за противзаконито ...
| | веќе видена | слични

На пат до Апелација, казната за Сашо Мијалков ќе се намали од 12 на 9 години затвор. Делото „примање награда за противзаконито влијание“, кое се однесува на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од Хелсиншкиот комитет за човекови права, Коалицијата Сите за правично судење и Фондацијата Отворено општество – Македонија, бараат спроведување темелна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три граѓански здруженија бараат темелна и брза истрага за институционалните пропусти околу недостапноста на органите за прогон на поранешниот директор на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, не верува дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со завршни зборови на Обвинителството, на 22 март ќе продолжи судењето за предметот „Трезор“, за злоупотреба на средства од Буџетот на Република Македонија. На ...
| | веќе видена | слични

„Командир на Судска Полиција од Основен суд Скопје-1 пријавил дека во 09.40 часот во судот при рутински преглед кај В.В.(43) од Велес бил пронајден и одземен ...
| | веќе видена | слични

Ненад Јосифовиќ, кој е осомничен во големата истрага „Империја“ заедно со Јордан Камчев и Сашо Мијалков, сведочеше последен во предметот „Трезор“ за незаконска ...
| | веќе видена | слични

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Возило во кое имало 12 мигранти се преврте во близина на Градско, бегајќи од полицијата која го следела. Според информациите од МВР, настанот се случил утрово, ...
сите 232 | | | веќе видена

„Додека ние не коментираме за активни истраги, американската амбасада работи одблиску со Министерството за внатрешни работи, како и со други владини ...
сите 383 | | | веќе видена

Медиумите не се слободни, порача вчеравечер претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Заспиј ако можеш” на Алфа. Тој повика народот да не преќутува ...
сите 109 | | | веќе видена

Универзитетот во Оксфорд соопшти дека идентификувањето на ретки згрутчувања на крвта што може да се поврзе со неговата вакцина против „ковид-19“, покажува дека ...
сите 391 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ниту тој ниту ВМРО-ДПМНЕ нема да ги признаат бројките од попишаното ...
сите 210 | | | веќе видена

Килијан Мбапе ги одбива огромните понуди од ПСЖ за нов договор, негова желба е да го облече белиот дрес на Реал Мадрид. Франција Иако Леонардо најави дека ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мијалков во „Шутка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: