Бектеши-Томан: Потенцијалите за соработка меѓу С. Македонија и Чешка се големи

Продолжувањето на успешната соработка помеѓу двете земји, како и можностите за нејзино продлабочување, беа тема на разговор на денешната средба меѓу министерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев се сретна со претставници на Македонската горанска заедница на Косово, претседателот Авнија Рахте ...
| | веќе видена | слични

На состанокот се поздравени интегративните политики на премиерот Заев и реализацијата на концептот „Едно општество за сите". Констатирано е дека политиките на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Министерството за внатрешни работи, директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски одржа официјална средба со амбасадорот на Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот Димитров изрази задоволство од одличната соработка меѓу Секретаријатот за европски прашања, како национална институција задолжена за координација ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари работна средба со амбасадорот на Чешката Република во земјава, Мирослав Томан, и со новоименуваниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Односите и соработката меѓу Република Северна Mакедонија и Република Хрватска се во постојана нагорна линија, истакна заменик министерката за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

За тоа придонесуваат и нашата заедница во Хрватска  и на хрватската во земјава, кои преку низа активности остануваат во постојан контакт со својата матичната ...
| | веќе видена | слични

Односите и соработката меѓу Република Северна Mакедонија и Република Хрватска се во постојана нагорна линија и со гордост, можам да констатирам дека нашето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 157 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши-Томан: Потенцијалите за соработка меѓу С. Македонија и Чешка се големи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: