Во понеделник во Албанија пристигнуваат 15.000 вакцини на „Фајзер“

– В понеделник во Албанија приситигнува пратка со 15.000 вакцини од компанијата „Фајзер“, информираше Мира Ракацоли, претседателка на Комитетот на експерти за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама презентирајќи ја програмата за обнова на последиците од катастрофалниот земјотрес, што земјата ја погоди на 26 ноември 2019 година, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Во време кога во Албанија пандемијата со Ковид-19 достигнува кулминација, од Комитетот на експерти за справување со неа, се повлече еден, ако не и најпознат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Албанија доцна синоќа, на меѓународниот аеродром, пристигна нова пратка од 15.210 вакцини од компанијата Фајзер, со што до сега пристигнати се 22.230 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанската министерка за здравство и социјална заштита Огерта Манастирлиу, на денешната пленарана седница на законодавниот дом, најави дека до средната на овој ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
7 копии

Албанското Министертво за здравство и социјална заштита информираше дека денеска вакцина против Ковид-19 примиле 1.028 лица, главно здравствени работници, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во понеделник во Албанија пристигнуваат 15.000 вакцини на „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: