Бачовски: Исплатени 238,6 милиони денари субвенции за повеќе земјоделски мерки

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, информира дека денеска се исплатени субвенции во висина од 238,6 милиони денари. Од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, ги посети производствените капацитети на „Везе шари“, оценувајќи ја нивната работа и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денеска во просториите на Групацијата „Везешари“ присуствуваше на потпишување на првите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Никица Бачовски, денеска во Кавадарци, врачи две од вкупно 27 одобрени ...
| | веќе видена | слични

На настанот на кој присуствуваа ректорите, деканите и професори од неколку универзитети, се одбележа почетокот на соработката на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој Никица Бачовски денеска во Кавадарци ќе додели договори за „Млад ...
| | веќе видена | слични

Седум млади земјоделци од Преспа денеска добија договори за набавка на земјоделска механизација од ИПАРД 2 Програмата. Се работи за околу 65 илјади евра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 104 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 104 | | | веќе видена

Драстичното намалување на бројот на новозаразени, доведе и до намалуавње на бројот на хоспитализирани пациенти, па како што известува Министерството за ...
сите 219 | | | веќе видена

Виктор Јакимовски Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бачовски: Исплатени 238,6 милиони денари субвенции за повеќе земјоделски мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: