Србија прва во Европа по бројот на граѓани кои ја примиле втората доза од вакцината


Според последните податоци, повеќе од половина милион луѓе во Србија ја примиле втората доза на вакцина за коронавирус! Кога станува збор за бројот на луѓе кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По два часа расправа околу геополитиката и дали руската вакцина „Спутник V“ е најдобра или не, бугарскиот Парламент денеска не го одобри предлогот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бугарскиот парламент го одби предлогот земјата да набави од руската вакцина „Спутник В“. Наместо тоа, пратениците ѝ наложија на Владата да направи консултации ...
| | веќе видена | слични

Израел прогласи победа над коронавирусот. Но, маските ќе мора да се носат уште некое време. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за „Фокс њуз“ изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска посочи дека Австрија води разговори и со Русија и со Кина за вакцини против коронавирусот, бидејќи смета дека не ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин беше јавно повикан да се вакцинира и да биде пример за оние граѓани кои засега не брзаат да земат една од трите регистрирани ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарската Влада ќе се консултира со Европска Комисија за увоз на руската вакцината против Ковид-19 „Спутник V“, јави дописникот на МИА од Софија. Таквата ...
| | веќе видена | слични

Германскиот институт за инфективни болести, Роберт Кох, објасни дека препораката луѓето што веќе го поминале Ковид 19 да примаат само една доза од вакцината се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, денес објави дека Израел, Австрија и Данска ќе формираат заедничка основа за истражување, развој и евентуално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 79 | | | веќе видена

БИТОЛА По ескалацијата на пандемијата во Битола, каде што значително е зголемен бројот на позитивните на ковид-19 и хоспитализираните лица, конечно е пуштена ...
сите 250 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија прва во Европа по бројот на граѓани кои ја примиле втората доза од вакцината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: