Малолетник прегазил доктор на улицата „Мајка Тереза“

3 копии

Докторот Ѓорѓи Јота, кој беше прегазен од автомобил управуван од малолетник е жив и неговата состојба е подобрена, потврди за МКД.мк директорката на Клиниката ...
| | веќе видена | слични

Хирургот Ѓорѓи Јота кој беше прегазен од страна на 16-годишно момче и кој поради тешките повреди на мозокот веднаш беше хоспитализиран на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Познатиот хирург доктор Ѓорѓи Јота (58) им подлегна на повредите здобиени од ударот на автомобил зад чиј волан стоеше шестнаесетгодишен малолетник. Несреќата ...
| | веќе видена | слични

Во коментар на нејзиниот Фејсбук профил, адвокатката Сузана Јошевска-Анастасовска апелира дека „ако бил доволно голем да седне во огромна моќна кола и да вози ...
| | веќе видена | слични

Ако бил доволно голем да седне во огромна моќна кола и да вози без дозвола, доволно е голем и да му се суди како на полнолетен. Има законски основ, само нека ...
| | веќе видена | слични

Петнаесет дена куќен притвор и одземање на пасошот му определи судот на шестнаесетгодишното момче без возачка дозвола, кое на 25 февруари вечерта го прегази ...
| | веќе видена | слични

По одлуката на скопското јавно обвинителство на 16-годишникот којшто со „БМВ“ го прегази хирургот Ѓорѓи Јота да му се суди како на „дете во ризик постаро од 14 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 94 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 81 | | | веќе видена

Згрутчувањето на крвта е редок, но несакан ефект на вакцината на „АстраЗенека“ што предизвика најмногу контроверзи во светски рамки. Дури и Европската агенција ...
сите 402 | | | веќе видена

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 289 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, реагира на тоа што во изминатите три недели во Македонија има дури 726 жртви на епидемијата на Ковид-19. Како што ...
сите 224 | | | веќе видена

На повидок е нова афера “Картелот Заеви”. Иако МВР молчи и е во паника, неофицијалните информации кои стигаат до нас е дека запленета е дрога од ДЕА во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник прегазил доктор на улицата „Мајка Тереза“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: