Над 80.000 потписи за неколку дена за иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ против Законот за попис


Повеќе од 80.000 досега имаме собрaно. Таргетот ни е шестоцифрена бројка. Се надевам на повеќе од 100.000 потписи за стопирање на фалсификат пописот, рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Селефистите се група која е најгласноговорна против верскиот екстремизам и т.н. исламски тероризам. Ова го тврди Енис Муарем постдипломец на интер-религиски ...
| | веќе видена | слични

Додека власта предводена од премиерот Зоран Заев игра византиски игри во Собранието на Македонија, а земјата нема се уште ниту една вакцина набавено, околу 25 ...
| | веќе видена | слични

Каевски кога зборувавте за тоа дека сме чекале, па да влеземе, па сме гледале дека сте имале 62, не можело државата да тргне, сакам само да Ве потсетам и вас и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мислам дека не е во ред кога на граѓаните им се кажува знаете што ние спасивме 11 милиони евра. А, не се кажува дека власта 700 милиони евра се задолжила, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виктор Грозданов аналитичар и колумнист во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ говореше за пописот и посочи дека според него пописот треба да се ...
| | веќе видена | слични

„Според мене не е суштината во македонското општество дали и колку пратеници има владејачкото мнозинство. Тие вчера имаа 62 пратеника и ги покажаа во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Пренџов од ГРОМ во емисијата 24 анализа изјави дека според него вест на денот вчера е задолжувањето на Македонија за 700 милион евра. Треба да се ...
| | веќе видена | слични

Виктор Грозданов аналитичар и колумнист во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за целата ситуација во државата односно за случајот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 79 | | | веќе видена

БИТОЛА По ескалацијата на пандемијата во Битола, каде што значително е зголемен бројот на позитивните на ковид-19 и хоспитализираните лица, конечно е пуштена ...
сите 250 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 80.000 потписи за неколку дена за иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ против Законот за попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: