Мицкоски го пофали МАНУ откако не дозволи промена на името

На професорката Мирјана Најчевска од Институтот за социолошки и политичко-правни истражувања при Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ – Скопје ѝ пречи ...
| | веќе видена | слични

Името – „Северна“ ќе стане дела од иметот на СДСМ на следниот конгрес на партијата, најави Зоран Заев. Како одговор на новинарско прашање – кога партијата ќе ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вели дека во игра се неколку можни опции а една од нив е Социјалдемократи од Северна Македонија, или скратено повторно СДСМ. За ова, рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека СДСМ би можел да го промени името согласно Преспанскиот договор и Уставот, но, како што рече, за тоа треба да се ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев најави дека, согласно одредбите од Преспанскиот договор со Грција кој налага сите оние што се финансираат од државата да го ...
| | веќе видена | слични

-На следните конгреси, тоа не можеме да го направиме на Извршен одбор или на Централен одбор, тоа е Конгресот на партијата, кој што ретко се свикува. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 347 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 342 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Верица Белловска од Берово е 20-годишната почината девојка за која нејзиното семејство се согласи да ги донира органите за повеќе пациенти кои имаат потреба од ...
сите 107 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека разговарал Јанша кој му потврдил дека тој нема никаков нон пејпер и дека за такво нешто треба да ...
сите 163 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски го пофали МАНУ откако не дозволи промена на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: