Ивент компаниите в понеделник на собир ќе побараат од Владата да изнајде начин и да им помогне


Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно ...
| | веќе видена | слични

Новите протоколи кои ги бараат угостителите во однос на нивната работа и одржувањето на свадби наидоа на негодување од страна на музичарите. Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Ако досега се играше на ора и чочеци на семејните веселби, „новото нормално“ ќе донесе нови правила за организирање на веселби. Новиот правилник кои го ...
| | веќе видена | слични

Според новиот протокол кој го предлагаат угостителите, се бара во работното време до 21 часот, на свадбите да не се играат ора, а чест да одиграат танц, да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Музичарите не се согласуваат со новиот протокол за работата на свадбарската индустрија, бидејќи се исклучени од него. Бараат и тие да добијат дел од колачот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Свадби без оро, а единствен танц да биде само тој на младенците со кој ќе стартува прославата. Ова стои во протоколот за работа на рестораните за свадби и ...
| | веќе видена | слични

Угостителите го подготвија предлог-протоколот за работа на рестораните за свадби и ноќните клубови, кој ќе биде доставен до Комисијата за заразни болести, било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивент компаниите в понеделник на собир ќе побараат од Владата да изнајде начин и да им помогне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: