Колку ќе ќари Глигорие Гоговски од ланската добивка на „Тетекс“?

2 копии

Има можност Македонската банкарска асцијација да поднесе иницијатива до Уставниот суд за оценување на уставноста и законитоста на одлуката со која Народната ...
| | веќе видена | слични

Сава Димитрова, Таки Фити, Горан Антевски, Сашо Наумоски, Александра Максимовска – Стојкова, Ванчо Чифлиганец и Фатмир Етеми членови на Надзорниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Четворица српски државјани се уапсени во Сарагоса со 132 килограми марихуана, чијашто пазарна вредност се проценува на 600.000 евра, објавија шпанските ...
сите 224 | | | веќе видена

За да се врати во нормален живот соседна Србија, потребно е да се изврши пообемна вакцинација во најкус можен рок. „Би било идеално да се вакцинираат три до ...
сите 439 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Италијанската новинарка Грета Привитера, која пишува за „Политико“ раскажува за својата лична броба против корона вирусот. Како што вели, на 24 февруари ...
сите 65 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку ќе ќари Глигорие Гоговски од ланската добивка на „Тетекс“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: