Бајден планира едукација на Американците за вакцините против Ковид-19


Претседателот на САД, Џо Бајден изјави дека неговата администрација планира да покрене кампања за едукација на Американците за вакцините против Ковид-19. – Ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Размената на информации и прекуграничната соработка се од суштинско значење во борбата против ковид-19, изјавија медицински советници од САД и од Кина, во ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии

Компанијата „Марк“ ќе и помогне на ривалската компанија „Џонсон и Џонсон“ во производство на вакцина против Ковид-19, пишува весникот „Вашингтон пост“, ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската компанија „Мерк“ ќе му помогне на својот ривали „Џонсон и Џонсон“ да ја произведе неодамна одобрената вакцина против коронавирус, со цел да се ...
| | веќе видена | слични
10 копии
8 копии

САД мора да се држат до стратегијата на давање две дози вакцини развиени од „Фајзер/Бионтек“ и „Модерна“. Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 391 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден планира едукација на Американците за вакцините против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: