По три и пол години, „Феро инвест“ на Кочо Анѓушев доби општински тендер

По три години компанијата „Феро инвест“ каде мнозински сопственик е поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев доби јавен општински тендер. Потпиша договор и за ...
| | веќе видена | слични

Методија Илиевски, координатор на советниците од СДСМ вели дека помошта на „Глобал“ е хуман чин. „Од ставката ререрви Општина Битола ќе издвои 150 000 денари ...
| | веќе видена | слични

Следуваат локални избори, а власта предводена од СДСМ продолжува да ги наградува своите партиски послушници. Пред околу еден месец Собранието Ракометната ...
| | веќе видена | слични

ПРЕСУДИ ЗА „ТАРГЕТ - ТВРДИНА“ Сашо Мијалков е осуден првостепено на вкупна казна затвор од 12 години за случајот „Таргет тврдина“ за нелегално прислушкување. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Трајче Заев, братучедот на премиерот Зоран Заев, чие име го споменуваат од ВМРО-ДПМНЕ поврзано со заплената на марихуаната во вредност од 800.000 евра, на ...
сите 368 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ има нов продолжеток. Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети на лица членови од српската ...
сите 373 | | | веќе видена

Заев и Филипче откако вчера беа со мотори во Крушево денеска се во Пештани. Вчера во македонските медиуми беа објавени фотографии од свитата, друштвото на ...
сите 234 | | | веќе видена

Владата најостро ги демантира, како што велат оттаму, лагите на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „Заев и Спасовски делеле македонски пасоши на ...
сите 55 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 469 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По три и пол години, „Феро инвест“ на Кочо Анѓушев доби општински тендер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: