Вселенски Интернет наскоро ќе ја покрие целата Земја


11 копии

Прототип-ракета на американската вселенска компанија компанија „Спејс-Икс“, по пробен лет во американската сојузна држава Тексас, успешно слета, но наскоро се ...
| | веќе видена | слични

Прототипот на „Спејс екс“, ракетата „СН10“, вчера се вивна околу десет километри во небото над јужен Тексас во пробен лет, и потоа успешно слета на платформата ...
| | веќе видена | слични

Првиот хотел на човештвото во вселената ќе биде изграден оваа деценија, наведе групата што стои зад него, „Орбитал асембли“. Импресивниот хотел е на само ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава објави дека на пат околу Месечината ќе тргне во друштво на било кој, случајно одбрани луѓе, кои може да се пријават на ...
| | веќе видена | слични

Спејс-Икс гради нова фабрика во Тексас за своите сателити „Старлинк“, соопшти компанијата, што потврдува дека нејзиниот сопственик, милијардерот Илон Маск ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава покани осум лица да му се придружат на патување околу Месечината во ракетата „Спејс Х“ на Илон Маск. „Сакам да ми се ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава објави оглас за осум лица кои ќе му се придружат како први туристи на патот околу Месечината со летало на Спејс-Икс. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вселенски Интернет наскоро ќе ја покрие целата Земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: