Алкалоид ја заврши 2020 со раст на добивката

Мермерен комбинат е познат како голем извозник на мермер и на девизи (затоа што дели големи дивиденди,а странци поседуваат 99,2 отсто од акциите) лани имаше ...
| | веќе видена | слични

„Корона чао“ порача скопската кондиторска индустрија „Европа“ која лани во вонредни услови на стопанисување оствари раст на приходите кои надминаа 13 милиони ...
| | веќе видена | слични

Приходите од продажба на трите хотели на најголемата охридска хотелиерска компанија лани не стигнаа ниту до милион евра. Менаџментот успеа да скрати третина од ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот Aеродром Скопје, управуван од ТАВ Македонија, e награден од Меѓународниот Совет на Аеродроми (Airports Council International) со ASQ-наградата за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во 2020 бројот на пристигнувања од Македонија во Грција се намалил за 84,5%, што во најголем дел е резултат на пандемијата и затворените граници. Од над три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се ...
сите 268 | | | веќе видена

Кога има фалсификување, не смее да се толерира повторување на ова кривично дело и полицијата не требало да чека две години да се направат 219 пасоши со лажен ...
сите 337 | | | веќе видена

Министрите за здравство на земјите членки на ЕУ не договорија заеднички пристап кон вакцината АстраЗенека, без оглед на повиците за координација од Брисел ...
сите 383 | | | веќе видена

Дали по скандалот со нелегално издавање на пасоши на 214 светски криминалци ќе го поддржиме нашиот предлог-закон за државјанство на обичните граѓани, прашуваат ...
сите 63 | | | веќе видена

Враќање во функција на бројот 112 најавува Стојанче Ангелов кој е на чело на Центарот за управување со кризи, откако се случи трагедијата со овчарот кој ...
сите 111 | | | веќе видена

Починати се 51 лице од коронавирусот, а Заев вели не чувствувал одговорност. А ако не е ваша, чија е?, напиша на фејсбук-статус лидерот на опозициската ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алкалоид ја заврши 2020 со раст на добивката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: