СДСМ Охрид: Конкурсот го објавивме на партиската фејсбук страна за да стигне до што повеќе млади и невработени луѓе


Срамно е уште не започната операцијата на пописот да се кажува дека попишувачи ќе има само од СДСМ, реагираат од СДСМ Охрид на пресот на ОК на ВМРО ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Националниот блок „Не отворам врата“ бара сите министри и премиерот да потпишат изјава за одговорност со која се обврзуваат под морална, материјална и кривична ...
| | веќе видена | слични

Бараме одложување на пописот од две причини, поради растот на заболени од коронавирусот и поради неговата нелегитимност, изјави претседателот на иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, во објава на групата „Иселенички дневник“ на Фејсбук, чиј администратор ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Пратеничката група на СДСМ смета дека денеска поднесениот Предлог закон за поништување на Законот за попис, по итна постапка од страна на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на Алијанса на Албанците и Алтернатива денеска реагираше дека прашалникот за попишување на дијаспората не е во согласност со членот 34 од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 441 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 219 | | | веќе видена

Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година „образец БФП-ИП/3″ е поставено на платформата на УЈП е-даноци ...
сите 240 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ Охрид: Конкурсот го објавивме на партиската фејсбук страна за да стигне до што повеќе млади и невработени луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: