Забрзано се шири британскиот сој


5 копии

Филипче и Заев секој ден ги лажат граѓаните за датумот на пристигање на вакцините. Додека Филипче и Заев лицитираат со датуми, земјите во регионот од декември ...
| | веќе видена | слични

Долго најавуаните вакцини против коронавирусот во Македонија станаа историски. Филипче и Заев најавуваа дека вакцини ќе добиеме кон крајот на декември минатата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Два милиони вакцини за Македонија се видливи само за Заев и Филипче, ама не и за граѓаните. Филипче лаже, Заев лаже, веќе тоа на сите им е јасно. Во другите ...
| | веќе видена | слични

Од oпозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека „Македонија ја нема на листите на кои се гледа која држава колку вакцини има, според нив државата ја има само во фуснота ...
| | веќе видена | слични

Дека наскоро ќе стигнат вакцините граѓаните слушаат секој ден. Но, тоа наскоро, за жал за граѓаните веќе не значи ништо! Во ситуацијата во Македонија едно е ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од „Коментар на денот” на Марија Андоновска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ „Додека бројката на заразени од КОВИД-19 од ден во ден се зголемува, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Недоволниот капацитет на продукција на вакцините против коронавирус, според премиерот Зоран Заев е причина зошто Македонија се уште нема вакцини. Додека во ...
| | веќе видена | слични

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрзано се шири британскиот сој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: