Бесими-Вархеји: Инвестицискиот план за Западен Балкан ќе го трансформира регионот и ќе овозможи побрз раст

Планот за опоравување од кризата предизвикана од Ковид-19 и забрзан економски раст, Економско – инвестицискиот план за Западен Балкан и планот за Заеднички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кредибилитетот на инвеститорите во нашата економија и политиките кои се спроведуваат расте, согласно тоа се намалува каматната стапка по која би купиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за финансии подготвува техничка можност на дневна основа да се следат буџетските приходи и расходи, соопшти денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ново задолжување со Евро-обврзница. Банкротирана држава Пред околу четири години, шарената револуција предводена од СДСМ организираше протести против ...
| | веќе видена | слични

Кредибилитетот на инвеститорите во нашата економија и политиките што се спроведуваат расте, забележа министерот за финансии, Фатмир Бесими, по повод издавањето ...
| | веќе видена | слични

По најавата дека Владата се задолжила со нови 700 милиони евра, Алтернатива изразува загриженост дека овој долг на Владата дополнително ќе ја влоши ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Приходите на буџетот од почетокот на годината се на ниво како пред почетокот на кризата, се очекува постепено стабилизирање и ревитализација на економијата, а ...
| | веќе видена | слични

Со вчерашната аукција Република Македонијa покажа дека за инвеститорите е многу попривлечна од многу економии во регионот, како и дека имаат доверба во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, односно во текот на вчерашниот ден имало поголем број на нови ...
сите 444 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими-Вархеји: Инвестицискиот план за Западен Балкан ќе го трансформира регионот и ќе овозможи побрз раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: