Фејсбук им дава на медиумите милијарда долари и жали за блокадата на вестите во Австралија

Откако беше критикуван за привремено блокирање на написи во весници во Австралија, како одговор на законот со кој се бара дигиталните гиганти да плаќаат ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот парламент усвои закон, кој ги обврзува големите компании, вклучувајќи ги Гугл и Фејсбук, да им плаќаат на медиумите за пренесување на нивната ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот закон со кој се предвидува „Гугл“ и „Фејсбук“ да плаќаат за пренесување на вестите е подготвен да стапи на сила, но според експертот Род Симс ќе ...
| | веќе видена | слични

Парламентот на Австралија изгласа измените на спорниот закон според кој дигиталните платфоми треба да им плаќа на медиумите за пренесување на нивната содржина. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако ЦУК утврди серија пропусти и кршење на процедурите во случајот со спасувањето на премрзнатиот овчар во кратовското село Емирица кој потоа почина, ќе ...
сите 120 | | | веќе видена

СВР Струмица поднела кривична пријава против три лица од струмичкото село Банско за организирање на свадбена веселба во време на пандемија, соопшти денеска ...
сите 281 | | | веќе видена

Министрите за здравство на членките на ЕУ вчера не успеаја да се договорат за заедничките упатства за употреба на вакцината Астра Зенека против Ковид-19, и ...
сите 382 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очекува в понеделник на состанокот со Алијанса на Албанците и на Алтернатива да се изнајде решение во однос на нивното барање за начинот ...
сите 92 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 62 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 672 лица сомнителни и ...
сите 571 | | | веќе видена

Откако Европската агенција за лекови (ЕМА) остави секоја земја да донесе сопствена одлука кого ќе вакцинира со вакцината на АстраЗенека, македонските ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фејсбук им дава на медиумите милијарда долари и жали за блокадата на вестите во Австралија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: