Протест на угостителите пред владата


4 копии
2 копии

Музичарите не се согласуваат со новиот протокол за работата на свадбарската индустрија, бидејќи се исклучени од него. Бараат и тие да добијат дел од колачот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Свадби без оро, а единствен танц да биде само тој на младенците со кој ќе стартува прославата. Ова стои во протоколот за работа на рестораните за свадби и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угостителите го подготвија предлог-протоколот за работа на рестораните за свадби и ноќните клубови, кој ќе биде доставен до Комисијата за заразни болести, било ...
| | веќе видена | слични

„Загубите се огромни, околу 150 економски оператори сме за организирани настани. Од 15. март 2020 имаме забрана за свадби, крштевки...Броиме финансиски загуби ...
| | веќе видена | слични

Свадба без оро, а единствен танц да биде само тој на младоженците со кој ќе стартува прославата. Без жива музика со ограничен број на гости. Дезинфекциски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-протокол за работа на рестораните за свадби и ноќните клубови ќе биде доставен до Комисијата за заразни болести, договорија денеска претставниците од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 2. март 2021 (ИНПРЕС) – Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 80 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан Скопје, 13 април 2021 Почитувани граѓани на Република ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на угостителите пред владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: