Ако Мијалков не се вратеше, ќе имавме предвремени избори


Во своето гостување во „Топ тема“, пратеникот од редовите на Алијанса на Албанците, Халил Снопче посочи дека владејачкото мнозинство не создава кворум за важни ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на НСДП, Тито Петковски во гостувањето на ТВ 24 рече дека македонските граѓани кои не плаќаат данок кон Македонија не треба да бидат дел од ...
| | веќе видена | слични

„Тие кои не се жители на Македонија овде, кои не плаќаат даночни обврски кон државата не треба да ги имаат сите права кои ги имаат овдешните граѓани“, смета ...
| | веќе видена | слични

„Мислам дека неколку фактори влијаеја на барањето на премиерот Заев за гласање за доверба на Владата. Мислам дека ова е мудар потег. Сепак имаше неколку ...
| | веќе видена | слични

Тито Петковски претседателот на НСДП во 24 анализа рече дека денешната изгласана доверба на владата е мудар потег на Заев. Легимитетот на владата бил оспоруван ...
| | веќе видена | слични

По три недели без седница, пратениците повторно седнаа во собраниските клупи. Но, и денеска големата сала остана полупразна. Се уште недостасуваа голем дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рокот на траење на ова тенко владејачко мнозинство, забрзано истекува. Единствен виновник за таквата состојба е токму СДСМ и Зоран Заев, реагираат од ...
| | веќе видена | слични

Не се виновни ниту граѓаните, ниту ВМРО-ДПМНЕ и пратениците, ниту опозицијата во целост како што СДСМ очајнички се обидува да го претстави во јавноста. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 446 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 373 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 160 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако Мијалков не се вратеше, ќе имавме предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: