Се брои ситно до пописот


Од понеделник почнува првата фаза на пописот со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. За ...
| | веќе видена | слични

Владата ги повика македонските државјани кои се повеќе од една година во странство активно да учествуваат во пописот, од вчера почна попишувањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска заедно со директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски денеска го посетија ...
| | веќе видена | слични

Денеска се попишуваат бездомните лица кои се привремено сместени во Прифатниот центар за бездомни лица во Визбегово. ФОТО: Во Визбегово попис на бездомниците, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпска и директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски го посетија Прифатниот центар за ...
| | веќе видена | слични

Сто и пет бездомни лица од Прифатниот центар за поддржано живеење за бездомни семејства Визбегово, денеска се попишаа како дел од процесот на претпопишување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата усвои Оперативен план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за годинава за што се обезбедени милијарда 516 милиони ...
| | веќе видена | слични

Во овој центар во привремени живеалишта се сместени 105 бездомни лица. -Пописот е многу важна статистичка операција што е важна за нас како држава, за нас како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на Астра Зенаека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
сите 317 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 269 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се брои ситно до пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: