Богојески за тв 24: Од „бегството“ на Мијалков најмногу добија Мицкоски и Заев, а изгубија граѓаните

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
| | веќе видена | слични

После многу години напорна работа за создавање на трајно пријателство помеѓу нашите два народи и две држави, за жал Бугарите наместо пријателство избраа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Македонски концепт, Петар Богојески за емисијата „24 анализа“ вели дека понудата на Георгиевски во смисла да оставиме на Бугарите самите да ...
| | веќе видена | слични

Петар Богојески од Македонски концепт вели дека е изненаден од тоа како екс премиерот Љупчо Георгиевски површно зборува и нуди решение за сериозно прашање како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комуникологот, Марко Трошановски во емисијата 24 анализа истакна дека не е толку во изјавите кои ги имапе владата за враќање на правдата и пресметка со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 446 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 373 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 229 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богојески за тв 24: Од „бегството“ на Мијалков најмногу добија Мицкоски и Заев, а изгубија граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: