Мицотакис најави продолжување на карантинот во Атина

3 копии

Во Босна и Херцеговина во средата се регистрирани речиси 900 нови случаи на зараза со коронавирусот, што претставува голем скок во однос на периодот до ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
2 копии
6 копии

Чешките болници пријавија рекорден број на пациенти со КОВИД-19, покажуваат податоците објавени во средата. Вкупно 8.162 пациенти се лекуваат од КОВИД во ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска во последните 24 часа се потврдени 747 случаи на ковид-19, што е раст во споредба со претходните денови, а од последици на вирусот починаа седум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

Продолжува вакцинацијата на населението. Денеска и утре се одвива имунизацијата на приоритентните групи а веќе од среда продолжума вакцинацијата според ...
сите 280 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис најави продолжување на карантинот во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: