НЕМА УСЛОВИ ЗА УКИНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ: Бројот на заразени со коронавирус во Грција сè уште расте

Грчките власти најавија дека нема да можат да ги укинат ограничувачките мерки во пошироката област на Атина од први март, како што првично беше планирано, ...
| | веќе видена | слични

Грција во средата објави дека „затворањето“ поради коронавирусот повторно ќе го продолжи, како и дека ќе бидат воведени построги мерки бидејќи земјата минува ...
| | веќе видена | слични

Во Босна и Херцеговина во средата се регистрирани речиси 900 нови случаи на зараза со коронавирусот, што претставува голем скок во однос на периодот до ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
6 копии

Чешките болници пријавија рекорден број на пациенти со КОВИД-19, покажуваат податоците објавени во средата. Вкупно 8.162 пациенти се лекуваат од КОВИД во ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска во последните 24 часа се потврдени 747 случаи на ковид-19, што е раст во споредба со претходните денови, а од последици на вирусот починаа седум ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 320 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 126 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 268 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 245 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Српскиот институт за вирусологија ТОРЛАК ќе им биде стратешки партнер на македонските здравствени власти во набавката на вакцини. Министерот Филипче во вторник ...
сите 674 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА УСЛОВИ ЗА УКИНУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ: Бројот на заразени со коронавирус во Грција сè уште расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: