Македонија уште ја троши првата кутија вакцини од Србија, бавното темпо на вакцинација ги загрижува граѓаните


Новите дози од српската донација на вакцината Фајзер пристигнува, а во меѓувреме вакцините од првата кутија наменети за здравствени работници се уште не се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Палестински невладини организации побараа власта да објасни по кои критериуми се вакцинирани против Ковид-19 високи функционери, фудбалери и други познати ...
| | веќе видена | слични
6 копии

И една доза вакцина од „Фајзер/Бионтек“ или „АстраЗенека“ помага да се спречи развој на потешки форми на болеста за кои е потребна хоспитализација на лица со ...
| | веќе видена | слични

Од Институтот за јавно здравје на Србија „Д-р Милан Јовановиќ Батут“ потврдиле за српските медиуми дека по вакцинирањето во Србија имало смртни случаи, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одлуката на палестинските власти да одвои дел од своите залихи за вакцинирање на високи функционери, фудбалери и други познати личности, предизвика критики. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Израел 90 отсто од населението на возраст од 50 години и повеќе е вакцинирано со една доза вакцина против коронавирус или се излекувале од Ковид-19, објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јужнокорејските власти испитуваат смрт на две лица, обајцата со коморбидитети, кои починале во деновите по приемот на вакцината на „АстраЗенека“. Еден човек ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сомнежите на некои европски земји за ефикасноста на вакцината на „АстраЗенека“ кај лица постари од 65 години, што значително ја намали нејзината употреба, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 289 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 591 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 383 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 22-годишно момче кое доби срце од почината ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија уште ја троши првата кутија вакцини од Србија, бавното темпо на вакцинација ги загрижува граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: