Битиќи нема да оди против Комисијата, свадбите остануваат забранети


За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угостителите го подготвија предлог-протоколот за работа на рестораните за свадби и ноќните клубови, кој ќе биде доставен до Комисијата за заразни болести, било ...
| | веќе видена | слични

„Загубите се огромни, околу 150 економски оператори сме за организирани настани. Од 15. март 2020 имаме забрана за свадби, крштевки...Броиме финансиски загуби ...
| | веќе видена | слични

Свадба без оро, а единствен танц да биде само тој на младоженците со кој ќе стартува прославата. Без жива музика со ограничен број на гости. Дезинфекциски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Предлог-протокол за работа на рестораните за свадби и ноќните клубови ќе биде доставен до Комисијата за заразни болести, договорија денеска претставниците од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 2. март 2021 (ИНПРЕС) – Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и директорот на државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски, остварија средба со претставниците на ...
| | веќе видена | слични

Владата, во услови на пандемија, се обидува да им помогне на сите погодени граѓани и компании, а има детектирано дека угостителството и туризмот, се ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски вчера вечер се сретнале со претставниците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи нема да оди против Комисијата, свадбите остануваат забранети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: