Рецензија: Се спрема голем удар за Apple со што ќе се уништи iPhone-от што го знаеме


Со претставувањето на мобилната продавница за апликации, App Store, Apple отвори потполно нов пазар, со којшто им овозможи на девелоперите на едноставен начин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе е добро познато дека Google собира куп податоци за секој од нас. Но, колку податоци всушност има и што се собира, конечно дознавме откако „Apple“ ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од почетокот на пандемијата Ковид-19, дигитални апликации се пуштени во голем број земји кои се обидуваат да ги идентификуваат луѓето изложени на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Работодавачите располагаат со цела низа алатки за да проверат што прават вработените на различни услуги – е заклучокот на извештајот објавен од „NYTimes“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 601 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецензија: Се спрема голем удар за Apple со што ќе се уништи iPhone-от што го знаеме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: