Пристигнува втората пратка вакцини од Србија


2 копии

Во Општата болница со проширена дејност во Дебар почна изградбата на централен систем за кислородна подршка, во делот кај Интерното одделение, кое работи како ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и девет вработени од Итната медицинска помош при Здравствениот дом во Кичево, во модуларната болница при Инфективната клиника во Скопје примија вакцина ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Бројот на новозаразени од коронавирусот и натаму е во пораст, особено во Охрид, Прилеп и Кавадарци каде што имаше најмногу случаи од британскиот сој на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 226 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пристигнува втората пратка вакцини од Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: